Barkod.mk - Кодот на вистината

Спорт

УЕФА со честитки за Македонија: Создадени се сите услови за спектакл, ја оправдавте довербата!

Европската фудбалска федерација одржа свеченост за високи гости во Скопје, по повод одржувањето на финалето на Суперкупот. Водечки функционери на двете фудбалски федерации, европската и светската, како и со членовите на управите и стручните штабови на двата клуба, Манчестер Јунајтед и Реал Мадрид, премиерот Зоран Заев, првите луѓе на ФФМ беа дел од гостите на свеченоста.

МАЛКУ ФАЛЕШЕ ДА СЕ ПОВРЕДИ: Роналдо ќе паднеше од автобусот со кој пристигна на „Филип Втори“ (ВИДЕО)

Малку фалеше Кристијано Роналдо да се повреди при пристигнувањето на Арената „Филип Втори“ откако се лизна по скалите од автобусот со кој пристигнаа фудбалерите на Реал Мадрид.

„Тон“ пиво подготвено за големците од УЕФА (ФОТО)

Мегаспектаклот помеѓу Манчестер јунајтед и Реал Мадрид во Суперкупот во Скопје ја донесе целата фудбалска елита во македонската престолнина, па денеска, ден пред пресметката на „кралевите“ и „црвените ѓаволи“ се е подготвено за големиот спектакл на Националната Арена „Филип Втори“.

Ѕирнете во ВИП делот на „Филип Втори“ (ФОТО)

ВИП-салонот на нашиот најголем стадион делува отмено. Во него утре вечер ќе се најдат челниците на УЕФА и ФИФА, клупските легенди на Реал и Манчестер, како и челниците на двата европски гиганти, заедно со претставниците на ФФМ, кој се грижи да биде беспрекорен домаќин на овој врвен спортски настан.

Падна првата жртва: Полицијата уапси 41-годишен препродавач на карти!

Скопската полиција приведе 41-годишен скопјанец - препродавач на билети за Супер куп.Препродавачот нудел, рекламирал и се обидел преку интернет огласувачите да продаде две карти за Суперкупот за сума од 600 евра.

Реал ќе има поддршка од 2.000 фанови, 800 од нив од Македонија

Многу извесно е дека утре на мечот за Суперкуп титулата побројни ќе бидат навивачите на Манчестер Јунајтед. Шпанците се пожалија на дистанцата од 3.000 километри од Мадрид до Скопје и на лошите авионски конекции.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 125 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпорт

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3