Barkod.mk - Кодот на вистината

Спорт

Кочаман: Упативме 16-17 удари за ништо, а примивме два гола од два обиди на Вардар

Галатасарај беше елиминиран уште минатиот месец, а Фенербахче веруваме ќе биде надвор од европските купови овој месец. Турскиот гигант веќе е објект на многу критики по поразот во Скопје со 2-0, а тренерот Кочаман на прес-конференцијата не го криеше разочарувањето.

Куче го прекина пелагониското дерби на „Могила“ (ФОТО + ВИДЕО)

Во изминатите денови очите беа вперени кон Македонија поради европскиот Суперкуп на УЕФА. Истиот беше организиран перфектно, без ниту една маана, но сепак, неговиот крај мораше да дојде и да се вратиме во нашата фудбалска реалност.

Разговор со Претседателот на ФК Победа д-р Гоце Ингилизов

1. По завршувањето на претходниот дебитантски прволигашки шампионат клупското раководство во договор со Стручниот штаб го засили тимот со цел во новата сезона клубот да има покомпетитивен состав. Дали тоа значи дека и амбициите се пораснати и одат паралелно со желбите на навивачите-атак на позициите кои носат излез во Европа?

Падна системот за купување на билети за мечот Шкендија - Милан (ФОТО)

Два часа откако Шкендија ги пушти билетите за пресметката со седумкратниот европски првак Милан на 24 август во Скопје во реванш мечот од плејофот во Лига Европа, интернет-страницата за купување на билети ја прекина продажбата.

ЕКСКЛУЗИВНО: Среќното момче со медалот од Скопје (Фото)

УЕФА Супер Купот во Скопје донесе квалитетен фудбал, потези, но и моменти за паматење. Сите оние кои беа присутни на националната арена „Филип Втори“ сигурно уште долго ќе го паметат овој настан, особено тоа важи за малото момче навивач на Манчестер Јунајтед кој на крајот на средбата доби специјален подарок, медалот на Жозе Мурињо.

Шпанците со ДРВЕНА ШТИЧКА докажуваа дека Касемиро не постигна гол од офсајд (ФОТО)

Шпанските медиуми вчера беа преполни со пофалби и позитивни критики на сметка на Реал Мадрид, освојувачот на УЕФА Суперкупот. Покрај одличната игра на теренот и тактиката на Зинедин Зидан, на комплименти наидоа и организациските активности на нашата земја, која го положи тестот со вчерашниот спектакл.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 127 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпорт

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3