Barkod.mk - Кодот на вистината

Спорт

Оваа Македонија не заслужува да биде претпоследна! (ВИДЕО)

Македонската фудбалска репрезентација на најубав начин ги заврши мундијалските квалификации за пласман на СП 2018 во Русија со убедлив триумф со 4-0 против Лихтенштајн вечерва на стадионот „Младост“ во Струмица.

ФИФА ранг листа: Голем скок од 18 места на Македонија

Фудбалската репрезентација на Македонија направи голем напредок на новата светска ранг-листа која ФИФА ја објави денеска.

Излегоа снимки од тепачката Комити – Шверцери викендов (ВИДЕО)

Денеска пред мечот Вардар – Шкупи во центарот на Скопје имаше вистинска бркотница помеѓу двете навивачки групи. На тоа што се гледа во снимкиве, Комитите ги бркаат Шверцерите и тоа на „нивната“ страна на кејот на Вардар, а овие се повлекуваат и бегаат од кај зградата на Водовод накај Старата турска чаршија, пренесува Скопје24.мк.

Би ставиле ли дома календар со рагбистки, како се борат, вежбаат и се тушираат - голи! (ФОТО+ВИДЕО)

Сега е период на подготвување на новите календари, за 2018 година, а еден од оние кои ќе се паметат е календарот со голи рагбистки!

Црногорецот Бубоња нов тренер на Победа

50-годишниот црногорски стратег Славољуб Бубоња е нов Шеф на Стручниот штаб на прилепскиот прволигаш Победа. Клупксото раководство во текот на денов ги финишираше преговорите со доскорешниот тренер на Морнар од Бар

Победа и Штерјовски спогодбено се разделија

По вчерашниот пораз од Работнички, втор на свој терен а вкупно трет во 6-те кола од почетокот на сезоната на Првата лига прекината е соработката на ФК Победа и досегашниот Шеф на Стручниот штаб Зоран Штерјовски.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 180 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпорт

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3