Barkod.mk - Кодот на вистината

Спорт

Бубања по триумфот над Вардар: Пресуди карактерот на фудбалерите!

Пред почетокот на денешниот тренинг, кој патем во поголем дел беше одаботен во тешки услови и при силен дожд(но и со новите ,,Јако,, шушкавци) Шефот на Стручниот штаб Славољуб Бубања им ја честиташе победата на фудбалерите.

Најава за поголеми инциденти - навивачите на Марсеј се степаа со полицијата пред дуелот со ПСЖ (ВИДЕО)

Дербито на францускиот шампионат имало и своја предигра низ улиците на Марсеј. Како што пренесуваат француските медиуми, до инцидентот дошло кога приврзаниците на домашниот клуб се пресметале со полициските службеници.

ВАРДАР НА КОЛЕНА ПРЕД ПОБЕДА: На Гачевски му тргна да ја вади топката од својот гол (ВИДЕО)

Македонскиот шампион Вардар го врза вториот последователен пораз, по оној од Реал Сосиедад во Лига Европа. Денес, „црвено-црните“ капитулираа на гостувањето во Прилеп кај Победа (1-0) во 11. коло и го запишаа вториот сезонски неуспех во ПМФЛ.

БРУКА: Комити се испотепаа меѓусебе! (ВИДЕО)

Во 20 минута од вечерашната пресметка на Националната Арена „Филип Втори“ помеѓу Вардар и Реал Сосиедад, жестока тепачка се случи на западната трибина, каде што се сместени најверните навивачи на црвено-црните, Комитите.

Оваа Македонија не заслужува да биде претпоследна! (ВИДЕО)

Македонската фудбалска репрезентација на најубав начин ги заврши мундијалските квалификации за пласман на СП 2018 во Русија со убедлив триумф со 4-0 против Лихтенштајн вечерва на стадионот „Младост“ во Струмица.

ФИФА ранг листа: Голем скок од 18 места на Македонија

Фудбалската репрезентација на Македонија направи голем напредок на новата светска ранг-листа која ФИФА ја објави денеска.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 261 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпорт

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3