Barkod.mk - Кодот на вистината

Спорт

Навивач на Звезда починал за време на дуелот со Келн

Победата на Црвена звезда од 1-0 во дуелот со Келн за пласман во нок-аут фазата од Лига Европа е засенета од веста дека еден навивач за време на натпреварот починал од срцев удар.

Навивачите на Келн за малку ќе убиеја дете со факел во Белград (ВИДЕО)

Фудбалерите на Црвена зведа и Келн го играат одлучувачкиот натпревар за пласман во нокаут фазата од Лигата на Европа. А, пред самиот почеток на натпреварот, навивачите на Келн фрлаа бакљи. На терен и кон приврзаниците на домаќинот, кршеа столчиња и ги фрлаа на соседната трибина.

Црногорецот Бубања се збогува со Победа ?!

Останува ли Победа без шеф на стручниот штаб, без Славољуб Бубања? Имено, како што истакнува и самиот за „Македонски спорт“, тој имал разговори со раководството на прилепчани и сѐ уште дефинитивно не се знае дали ќе ја води екипата во иднина.

Гешоски прв стрелец во есенската полусезона, Филип Најдовски со најголема минутажа

Искусниот напаѓач на ФК Победа Прилеп, се најде на првото место на листата на стрелци во есенската полусезона на клубско ниво. Гешоски за сезоната 2017/18 има одиграно 15 натпревари и постигнал 5 гола.

ГРАДСКО ДЕРБИ ПОД МАРКОВИТЕ КУЛИ: Јунајтед подобар од Прилеп Сити (ФОТО)

Денес, во рамките на 10тото коло од општинската Б лига, на теренот со вештачка трева "Типски", се одржа првенствен натпревар помеѓу екипите на Јунајтед Прилеп и Прилеп Сити. Натпреварот започнаа со возбудливи напади и контра-напади.

МАКЕДОНИЈА СЕ ВРАЌА НА СТАРИТЕ ПАТЕКИ: Македонија 79-та на ФИФА ранг листата

Македонската фудбалска репрезентација ја победи Норвешка со 2:0 вечерва на „Филип Втори“ во Скопје во пријателски дуел, последен за оваа година. За „црвено-жолтите“ ова беше прва победа над Норвежаните во четвртиот меѓусебен натпревар.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 126 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпорт

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3