Barkod.mk - Кодот на вистината

Ракомет

РК Металург има нов херој,Прилепчанецот Даниел Дупјачанец

Подмладениот тим на Металург потсетува на старите денови,а новиот јунак е искусниот Прилепчанец на голот Даниел Дупјачанец.

РК Прилеп и оваа сезона ќе атакува на плејофот

Прилепчани веќе си ги измерија силите со некои од конкурентите, на турнирот кој го организираа во својот град и од три меча запишаа два пораза (Охрид и Радовиш) и една победа (Пелистер). Победи запишаа и на контролите со прволигашот ХЈС Работник и со Борец, но новиот тремер, Томче Петрески сѐ уште е во фаза на вклопување на тимот.

Ако не паднат некои заби,стварно сте п******, утепаа не п***** м****ин (ВИДЕО)

Ракометарите на Макс Струмица загубија во СЕХА лигата пред домашна публика, 24-31, од Татран Прешов, a тренерот Марјан Андонов не беше задоволен од залагањето на своите играчи, ниту пак од агресивноста на одбраната. На тајм аут во второто полувреме им кажа како „мора да играат". Колку е тоа спортски, пресудете сами.

НК "МАЈМУНИ" - Прилеп со прекрасен гест на ракометното дерби Прилеп vs Вардар (ФОТО)

Во рамките на 6-тото коло од ПЛЕЈ ОФ МАШКАТА РАКОМЕТНА СУПЕР ЛИГА, во градот под марковите кули се сретнаа екипите на Прилеп и Вардар. Тимот на РК Прилеп се држеше цврсто со европскиот великан во првото полувреме, каде на крајот концентрацијата попушти и екипата на Вардар поведе убедливо.

Прилепчанката Сара Стеваноска растура во Бурса

Тимот на Бурса, каде настапуваат трите македонските интернационалки прилепчанката Сара Стеваноска, Ивана Зафирова и Јасмина Андонова, забележа убедлив пораз од тимот на Кастамону со 49:29 во меч од последното 18.коло од регуларниот дел на турскиот шампионат.

"Ајде,Ајде Прилепееее" ечеше во Арена Сонце

Денес во рамките на машката Супер Лига во Прилеп се одигра дерби помеѓу екипите на РК Прилеп и РК Металург.Мечот започна тензично и со оргомен притисок поради класата на самиот натпревар.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 172 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортРакомет

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3