Barkod.mk - Кодот на вистината

Ракомет

Интервју со Филип Талески - новиот македонски ракометен бомбардер

Филип Талески новата надеж на македонскиот ракомет за Barkod.mk зборува за својата досегашна кариера како клупска така и репрезентативна, како и за неговите идни планови и состојбата на ракометот во Македонија.

Напред земјо Македонска - видео кое ќе ве наежи (ВИДЕО)

Следниот месец Македонија ќе учествува на Европското првенство во ракомет кое ќе се одржи во Полска. Погледнете го промотивното видео за Македонија, кое сигурно ќе ве наежи!. Видеото е дело на Мартин Пресилски.

Интервју за Barkod.mk со една од најталентираните ракометарки во РК Филип Вардар

Во Баркод.мк имавме можност да добиеме неколку одговори од младата и успешна ракометарка Тамара Димоска, како и колку се исплаќа целата упорност може да видеме од нејзините одговори. Според неа нема големо достигнување без голема љубов и труд вложени кон она што го работиме.

Одблизу со младиот и амбициозен голман на РК Борец - Александар Стојаноски

Александар Стојаноски е голман кој потекнува од школата на РК Младост од Богданци. Има настапувано за РК Зомимак Струмица и моментално е во РК Борец од Велес

Интервју со Горан Кузманоски прославениот Прилепски ракометар - Ракометот е спорт број еден во Македонија

Горан Кузманоски својата ракометна кариера ја започна во својот роден град Прилеп во тимот на Тутунски Комбинат.Од Мак клубовите има настапувано во Вардар, Металург и Пролет.

Интервју со Даниел Дупјачанец за Баркод.мк - Лино Червар е роден победник!

Даниел Дупјачанец прв пат застанува на ракометниот гол уште во школските клупи во основно школо,играјќи општински меѓуучилишни натпревари,а активно почнува да тренира ракомет на свои 15 години.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 161 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортРакомет

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3