Barkod.mk - Кодот на вистината

Ракомет

ГИ ТРЕСНАА ОД ЗЕМЈА: Цепелинот на Манасков и Лазаров (ВИДЕО)

Егзекутори на фантастичната атракција беа Кирил Лазаров и Дејан Манасков, кој одиграа „дупли пас" по кој десниот бек лесно реализираше за водство 8-6 на жолто-црвената селекција.

Радоста кратко траеше: На автобусите МАКЕДОНИЈА, во салата ФИР МАКЕДОНИЈА

Во салата и на секое официјално место каде што треба да го пишува името на нашата земја, пишува ФИР Македонија. Во прес-центарот ѕидовите се украсени со постери од најдобрите ракометари на секоја земја, па до Кире Лазаров пишува ФИР Македонија.

ПРИСТИГНА И ФАЛАНГАТА:Ракометарите со поддршка во Полска

На два дена до почетокот на настапите на ЕП за ракометари во Полска, Македонската репрезентација ќе ја има поддршката од верната фаланга на трибините во Краков.

Судиите кои го потонаа Вардар ќе го судат мечот Македонија – Франција

Данските арбитри Мартин Гјединг и Мадс Хансен ќе бидат задолжени за делење на ракометната правда на петочниот премиерен натпревар од ЕП 2016 во Краков, во кој Македонија ќе ги одмери силите со селекцијата на Франција.

ПРВАТА БИТКА Е ДОБИЕНА: НЕМА ФИРОМ на автобусите пишува само МАКЕДОНИЈА

Македонските ракометни репрезентативци предмалку слетаа во полскиот град Краков, каде што задутре ќе го почнат настапот на Европското првенство (ЕП), а првите импресии се повеќе од задоволувачки особено за атмосферата и кревање на патриотскиот дух кај играчите.

Со срце за Македонија, Моќно видео на Македонската ракометна репрезентација

Уште едно моќно видео од IP14 , овојпат за македонската репрезентација во пресрет на Европското првенство во Полска овој месец. Одбројуваме уште 10 дена до почетокот на ЕП, во меѓувреме во оставаме на ова прекрасно

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 170 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортРакомет

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3