Barkod.mk - Кодот на вистината

Ракомет

Полјаците пред време го знаеа резултатот (ФОТО)

Македонија загуби со еден гол разлика од Полска, а домашните навивачи точно го предвидоа конечниот резултат.Тие пред самиот почеток на натпреварот со нашата селекција

Погледнете како младиот ракометар го охрабри Борко Ристовски

Малиот Илчо Ивчески од Прилеп го охрабри нашиот македонски ракометен голман Борко Ристовски преку неговиот фејсбук профил за синоќешниот натпревар помеѓу Македонија - Полска, кој за жал заврши со пораз за Македонија.

Како Полјаците се извлекоа ... последните 10 секунди (ВИДЕО)

Македонија имаше одлична можност да го избегне поразот од домаќинот, но за жал нашите ракометари не успеаја да го реализираат последниот напад, за кого имаа дваесет секунди.

МАКЕДОНИЈА ОШТЕТЕНА: Цепелинот на Манасков чист погодок (ВИДЕО)

Пред крајот на првото полувреме Македонија изведе прекрасна акција, во која Манасков реализираше со цепелин. Но, судиите го поништија голот, наводно поради престап на нашето лево крило. Погледнете и пресудете сами.

Македонија-Полска 2-0, одиме по нова победа денес

Репрезентацијата на Македонија во рамките на второто коло од европското првенство во ракомет денеска од 20:30 игра против домаќинот Полска.

Несоодветно облечената Македонија е казнета со 500 евра

ЕХФ ја казни македонската репрезентација со 500 евра, бидејќи на средбата со Франција нашите ракометари носеа различни чорапи и во различни бои.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 179 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортРакомет

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3