Barkod.mk - Кодот на вистината

Ракомет

Реакциите на македонскиот и на ЕХФ коментаторот за голот на Манасков (ВИДЕО)

По вчерашната игра на нерви во која Македонија победи и обезбеди уште 3 натпревари во Полска, за некој беше радост за некој тага. Еве како коментаторите на Македонија, Србија и ЕХФ го пренесоа моментот кога Манасков постигна гол.

Србите знаат кој е виновникот за нивната елиминација! (ФОТО)

Македонија одигра реми 27:27 и токму со тој бод успеа да се пласира во главната фаза. Овие се мислењата на српските фанови кои следат ракомет и нивните коментари на социјалните мрежи.

Ау Фидерзен, Ау Фидерзен, Ау Фидерзен: Србија немоќна против Македонија (ВИДЕО)

Дејан Манасков е централната македонска фигура на Европското првенство во Полска по извонредната негова партија и погодокот за реми (27-27) против Србија кој не носи во следната фаза од шампионатот.

Како нашите го прославија успехот против Србија

Македонија, Македонија, Македонија ечи во македонската соблекувална после успехот против Србија...Честито момции

Велешани навиваат со срце за Македонската репрезентација

Македонската репрезентација на европското првенство во Полска има како и секогаш и секаде бучна и силна поддршка. Поддршката стигнува и од Велешани кои се најбројни во Полска, навиваат со срце и со душа Македонија да победи каде и да настапува.

Дали го препознавте членот на Македонската фаланга ?

Македонската ракометна репрезентација може да се пофали со силна поддршка на европското првенство за ракометари во Полска, но еден навивач кој е доста познат на Македонската јавност е во центарот на вниманието на репортерите од ЕХФ

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 182 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортРакомет

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3