Barkod.mk - Кодот на вистината

Ракомет

ЕХФ потврди: Норвешка поднесе жалба по поразот од Германија во полуфиналето (ФОТО)

Норвешка и официјално поднесе жалба по поразот од Германија во полуфиналето на Европското првенство во Полска, бидејќи, според нив, Германија имала премногу ракометари на теренот во еден момент.

Македонија ќе се бори за пласман во Рио, Германија прв финалист

Македонија ќе биде дел од предквалификацискиот турнир за Олимписките игри во Рио откако Норвешка загуби од Германија со 34:33 во воведното полуфинале на Европското првенство во Полска. Германците се пласираа во големото финале а со тоа ни направија голема услуга во битката за сонот за Рио.

"Брифинг" помеѓу капитенот Лазаров и Кузмановски

Нашиот капитен Лазаров пред дуелот со Белорусија имаше и „брифинг“ со Кузмановски.Сигурно се договарале за тоа како да го наполнат противничкиот гол.

Лазаров: Нешто ни фали!

Во убав натпревар кој беше повеќе од неопходен по поразот од Хрватска, нашите најдобри ракометари ни пружија прекрасна претстава во која сепак на крајот Норвешка успеа да се спаси.

ЈУТАРЊИ ЛИСТ: Ги прегазивме на теренот, но и меѓусебно ги скаравме Македонците на клупата!

Ракометната репрезентација го одигра најлошиот натпревар на европските првенства. Хрватите вечерва не понижија на сите полиња, а веднаш по мечот, хрватскиот весник „Јутарњи лист" објави дека додека „коцкестите" ги „газеле" нашите на теренот, избраниците на Обрван се карале меѓусебно.

Македонските ракометари нападнати на Твитер поради знамето од Кутлеш

На социјалната мрежа Твитер од страна на македонските твитерџии се изврши брутален напад на Македонските херои после синоќешниот натпревар со Србија и големиот успех. Имено после натпреварот Македонските ракометари при славење на успехот се сликаа со Македонското 16 крако сонце, а на популарната мрежа Твитер тоа се дочека на нож.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 149 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортРакомет

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3