Barkod.mk - Кодот на вистината

Ракомет

АНКЕТА: Која е вашата прогноза за Македонија на СП во Франција?

За неполни два денa ќе започне СП во Франција, на кое нашата репрезентација ќе настапи со помладен состав и нов селектор, Лино Червар. Нов предизвик и шанса за докажување, дека македонскиот ракомет има блескава иднина.

Македонија ја „треснa“ од земја Турција за пласман на СП 2017!

Македонија успеа да го направи „невозможното“! Во СРЦ „Кале“, нашите надежи славеа над Турција со високи 20 гола (39-19) и обезбедија пласман на Светското првенство (СП) кое ќе се игра во Алжир.

Вардар го поплави европскиот првак Киелце

Македонскиот ракометн првак Вардар вечерва во рамките на 6. коло од групата Б во ЛШ успеа да го совлада актуелниот европски првак Киелце и тоа на убедлив начин, ни помалку ни повеќе со 6 гола разлика (40-34).

„Црвено-жолтата“ армија тргнаа победнички на патот кон ЕП

Како што и се очекуваше, ракометната репрезентација на Македонија, немаше проблеми при остварувањето на првата победа во квалификациите за ЕП Хрватска. Нашата селекција, во „Вип Арена Борис Трајковски" дојде до двата бодови, благодарение на триумфот од 27:21.

РК Прилеп поуспешен во пелагониското дерби

Две изненадувачки гостински победи на денешните мечеви од второто коло на ВИП Суперлигата во ракомет. Во пелагониското дерби фаворитот Пелистер прокоцка солидно водство против Прилеп и загуби со 30-32 (17-12).

Ина Проеска една од најталентираните ракометарки во РК Филип Вардар

Во Баркод.мк имавме можност да добиеме неколку одговори од младата и успешна ракометарка Ина Проеска, како и колку се исплаќа целата упорност може да видеме од нејзините одговори. Според неа нема големо достигнување без голема љубов и труд вложени кон она што го работиме.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 187 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортРакомет

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3