Barkod.mk - Кодот на вистината

Ракомет

Се враќаат Јоновски и Митревски за клучниот меч против Чешка!

Во гостинското реми против Украина (27:27) настапи голманот Златко Даскалоски кој беше еден од значајните фактори во првото полувреме со неколку клучни одбрани кои придонесоа еден момент да се направи целосен пресврт преку кој се дојде до убава предност која на крајот за жал беше стопена.

Ракометарката Ина Проеска се закити со прво место

Во Barkod.mk пред извесно време имавме можност за ексклузивно интервју во кое добивме неколку одговори од младата и успешна ракометарка Ина Проеска, како и колку се исплаќа целата упорност можевме да видеме од нејзините одговори. Според неа нема големо достигнување без голема љубов и труд вложени кон она што го работиме.

TРАДИЦИЈАТА ПРОДОЛЖУВА: МАКЕДОНИЈА НЕ ГУБИ НА ВОДИЦИ! ИЗБЕГНАТА ФРАНЦИЈА! НАПРЕД МОМЦИ

Maкедонија не загуби од Исланд. Нордијците не издржаа против храброста и решителноста на нашите репрезентативци, кои од 50-тата минута целосно се вратија во мечот и со многу жар стигнаа до конечни 27:27 и обезбедија дуел со Норвешка во осминафиналето.

ДЕЛИРИУМ ВО МЕЦ: МАКЕДОНИЈА СО ДВА ДВОЈНИ ЦЕПЕЛИНИ ГО ПОНИЖИ ГОЛЕМИОТ ПРОТИВНИК (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Македонија игра феноменално прво полувреме во Мец против Шпанија и успеа да го понижи големиот противник со две атракции.

ЕХФ ранкинг - Македонија на 14. место во Европа

Европската ракометна федерација (ЕХФ) ја објави ранг листата на националните селекции за 2016 година. Македонија е на 14. место во машка конкуренција, едно место подолу од лани. Во женска конкуренција, бележиме пад од пет места во однос на лани и сега сме 22-ри. Во вкупниот рејтинг, според ранг-листата на ЕХФ, Македонија е на 17. место.

Парична казна за македонската ракометна репрезентација

Светската ракометна репрезентација (ИХФ) ја казни Македонија со 500 франци поради прекршување на правилото за излегување на ракометарите на теренот.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 148 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортРакомет

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3