Barkod.mk - Кодот на вистината

ЕХФ спреми казни за главните актери: Вујовиќ и литванските судии ќе бидат исфрлени од ЕП

Јан 17 Напишано од  Посетено 3461 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Мечот од второто коло од групата Ц меѓу Словенија и Германија се уште е во центарот на вниманието на ракометната јавност иако веќе се одиграа завршните рунди во групите А и Б.

Причината за тоа е многу добро позната, контраверзното реми и погодокот на Германците од пенал кој го дадоа за да дојдат до истото, откако околу 10 минути судиската двојка Миндаугас Гателис и Ваидас Мажеика ги прегледуваше снимките по што беше утврдено дека неприпосно играл Блаж Благотиншек за што доби црвен картон.

Оваа ситуација донесе огромни тензии, драма на теренот, Словенците не можеа да поверуваат што им се случува, Веселин Вујовиќ во свој стил имаше шоу и затоа оваа средба уште долго ќе се памети. Но дури допрва може да име нови моменти, бидејќи германските медиуми неофицијално пренесуваат оти ЕХФ има спремено казни за литванските арбитри како и за Веселин Вујовиќ.

Наводно судиите ќе бидат суспенцирани до крајот на ЕП, додека Вујовиќ ќе биде исфрен од шампионатот поради неговите зборови по натпреварот и шоуто на истиот кога застани на голот за да брани. -Сакав да направам зафрканција, некое шоу. Тие веќе и направија циркуз од ракометот, па зошто и јас не би се приклучил. Овој спорт го направија смешен зошто го водат идиоти, -порача Вујо. Меѓутоа се чини „идиотите“ сега го возвраќаат ударот.

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 201 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортРакометЕХФ спреми казни за главните актери: Вујовиќ и литванските судии ќе бидат исфрлени од ЕП

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3