Barkod.mk - Кодот на вистината

Летал од Торонто до Загреб само за да го види Кире Лазаров!

Јан 14 Напишано од  Посетено 10045 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Фотографија која ги собра сипматиите на социјалните мрежи, е токму оваа, на која страсен навивач на Македонија, дојде од Канада до Загреб, за да го гледа првиот натпревар, во кој Македонија ја победи Словенија. „Канада ја сака Македонија.

Од Торонто до Загреб, 7.000 илјади километри, само да го видам Кире Лазаров“, напишал навивачот. Доаѓањето се исплатеше, оти нашиот тим вчера славеше победа со 25-24, против третата најдобра репрезентација во светот.

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 244 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортРакометЛетал од Торонто до Загреб само за да го види Кире Лазаров!

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3