Barkod.mk - Кодот на вистината

"ФАВОРИТОТ" НА КОЛЕНА: Македонија и одржа лекција на Словенија (ВИДЕО)

Јан 13 Напишано од  Посетено 3728 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Не можеа да се помират кутрите Словенците од нашата победа во натпреварот против нив, па ќе пукнеа од мака кога нашите ракометари го славеа триумфот со македонските навивачи. Нивниот селектор Веселин Вујовиќ го напушти теренот неколку секунди по крајот на мечот, не ни остана да им честита на нашите ракометари, а попат се расправаше со судиите, пораид нивното делење правда на овој меч.

Без разлика на сѐ, Македонија заслужено со победа го отвори ова првенство и најави дека може да сметаме на висок пласман, дури и на реприза од ЕП во Србија, кога завршивме петти.

 

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 240 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортРакомет"ФАВОРИТОТ" НА КОЛЕНА: Македонија и одржа лекција на Словенија (ВИДЕО)

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3