Barkod.mk - Кодот на вистината

Кошарка

Американецот Реџи Кили го засили МЗТ

Американецот Реџи Кили (203 см, 119 кг) е најновото засилување за кошаркарскиот шампион на Македонија, екипата на МЗТ Скопје Аеродром.

Кари погоди 13 тројки по ред
Кошаркарот на Голден Стејт, Стеф Кари е најдобар „тројкаш“ во НБА лигата, додека тиулата за најдобро забивање ја понесе 19-годишниот Зек Лавин од Минесота.
Цените за Евробаскетот се објавени: Македонија ќе се гледа за 10 евра!

Локалниот организациски комитет на ЕП 2015 од Хрватска денеска ги објави датумите на кои ќе бидат пуштени во продажба билетите за натпреварите од групата Ц, како и цената на истите.

Хрватска како еден од домаќините соопшти по кои цени навивачите ќе можат да присуствуваат на дуелите во групата Ц кои ќе се играат во Загреб. Како што е познато македонската кошаркарска репрезентација ќе настапува во групата Ц заедно со домаќинот Хрватска, Словенија, Грузија, Грција и Холандија.

Дрим тимот на САД "позлатени" од СП во кошарка Шпанија 2014

Со фантастично шутерско шоу, Американците во финалето на СП славеа убедлив триумф над избраниците на Александар Ѓоргевиќ со 129-92 и се закитија со злато, со што ја одбранија титулата светски кошаркарски првак.

Атрактивните поени на Мирослав Радуљица (Видео)

Како што веќе знаеме Србија е вториот финалист на СП 2014 во кошарка што се случува во Шпанија. Интересни поени постигна Мирослав Радуљица во моментите кога Франциај успеа да им се доближи на едноцифрена негатива.

Србија е вториот финалист на СП 2014 во кошарка

Србија е финалистот на СП 2014 во кошарка кое што се случува во Шпанија. Србија вo недела ќе игра за медал со НБА тимот од САД, но каква боја ќе биде медалот останува да видиме недела.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 149 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортКошарка

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3