Barkod.mk - Кодот на вистината

Кошарка

Македонија меѓу екипите кои ќе играат на Евро Баскетот 2015

Македонската кошаркарска репрезентација го потврди својот пласман на Европското првенство, што ќе се одржи следната година. Покрај Македонија, која на дел од Евробаскетот ќе биде по петти пат во својата историја, на континенталниот шампионат ќе учествуваат уште 23 национални тимови.

Што му носи новиот договор на Леброн Џејмс со неговото враќање во Кливленд?

Еден од денешните најдобри кошаркари во НБА лигата, Леброн Џејмс пред десетина дена го раскина договорот со Мајами и стана слободен агент реши да се врати во Кливленд, кадешто и тој самиот ја започнал својата кариера и со која стекнал многу слава.

Страница 3 од 3
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 151 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортКошарка

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3