Barkod.mk - Кодот на вистината

Играч на Арис ја урна цела конструкција на кошот (ВИДЕО)

Окт 08 Напишано од  Посетено 9105 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Кошаркарот на солунски Арис, Џамел Хегинс ги остави без зборови љубителите на спортот во Грција со својот потег на куп-натпреварот против АЕК.

Кон средината на третата четвртина, силниот Американец брутално ја заби топката во обрачот и се обеси на него, а од жестината се сруши цела конструкција. За среќа, не дојде до поголем инцидент бидејќи играчите што беа на теренот навреме се тргнаа настрана.

 

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

Сара Мијакоска

Пишувањето за неа претставува страст,а секоја нова испишана страна една нова љубов.Неуморен трагач по мали места за патување скриени во прегратката на земјата.Вечно заљубена во уличната уметност и алтернативната музика.Малите животни радости ја исполнуваат и и' даваат надеж да продолжи да ги исполнува своите замисли.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 172 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортКошаркаИграч на Арис ја урна цела конструкција на кошот (ВИДЕО)

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3