Barkod.mk - Кодот на вистината

"Леле луѓее што направивне" емотивно се прости од националниот дрес (ВИДЕО)

Сеп 10 Напишано од  Посетено 8543 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Натпреварот со Словенија на Европското првенство ќе биде запишан како последен на еден од најдобрите играчи во македонската кошаркарска репрезентација Владо Илиевски.

Тој скршен од тага и со солзи во очите се поздрави со навивачите после завршувањето на мечот, а одлуката за крај ја соопшти на пресконференцијата

Дуелот против Словенија беше последен натпревар за мене во македонскиот дрес. Многу сум горд што бев со селекцијата во добро и лошо. Особено многу ми е драго што бев капитен и лидер на овој состав на ЕП кој беше доста млад и неискусен. Во репрезентацијата поминав низ се и сешто и им благодарам на сите репрезентативци за поддршката и посакувам на селекцијата се најдобро во иднина.

Плејмејкерот покрај посветеноста и едноставноста во играта ќе биде запаметен по победничкиот кош во Литванија против домаќинот во четвртфиналето и зборовите „Леле што направивме“ по натпреварот. Едно биди сигурен Владе, Македонија не ја заборава 3-ката против Литванија и историското "Леле луѓее што направивне". Секоја чест, треба да си репер за помладите како се гине и што значи да се носи национален дрес. Секоја чест !

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

Маја Дејаноска

Маја Дејаноска родена 1997 во Прилеп. Со пишување на статии се занимава од 2014 година кога почна да работи како постојан дописник на Barkod.mk од Прилеп. Љубител е на книги. Фантазерка и авантуристка. Мечтае за патувања,за успех во работата и се разбира за љубов. Човек кој постојано нешто планира, духовита и исполнета со самодоверба.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 144 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортКошарка"Леле луѓее што направивне" емотивно се прости од националниот дрес (ВИДЕО)

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3