Barkod.mk - Кодот на вистината

"Мајмуни" не престануваат да ја бодрат Македонија: Овој пат присутни на Македонија - Унгарија

Сеп 07 Напишано од  Посетено 12180 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

"Мајмуни" не престануваат да ја бодрат Македонија: Овој пат присутни на Македонија - Унгарија.  Мал дел од навивачката група "Мајмуни" отпатува во Кавадарци да ја бодрат Македонската кошаркарска репрезентација во Кавадарци.

Македонската кошаркарска репрезентација го забележа и вториот пораз во рамките на квалификациите за Европското првенство, откако Унгарија во Кавадарци славеше на крај убедливо со 66-76. Практично со овој пораз нашиот национален тим веќе ги загуби шансите за пласман на континенталниот собир што воедно претставува голем удар за македонската кошарка, која по низ целиот меч играше бледо. 

Нашиот национален тим настапите во квалификациите ги продолжува веќе в сабота, кога му гостува на Луксембург. 

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 171 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортКошарка"Мајмуни" не престануваат да ја бодрат Македонија: Овој пат присутни на Македонија - Унгарија

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3