Barkod.mk - Кодот на вистината

Кошарка

Повикани Антиќ и МекКејлеб: Започнуваат подготовките за мундијалските претквалификации!

Националната сениорска селекција во машка конкуренција со утрешниот прв собир официјално ќе ги започне подготовките за претквалификациите за Светското првенство кои се на агендата во месец август.

"Мајмуни" не престануваат да ја бодрат Македонија: Овој пат присутни на Македонија - Унгарија

"Мајмуни" не престануваат да ја бодрат Македонија: Овој пат присутни на Македонија - Унгарија.  Мал дел од навивачката група "Мајмуни" отпатува во Кавадарци да ја бодрат Македонската кошаркарска репрезентација во Кавадарци.

ВИДЕО: Pero Antic - Rise of the Beas

Антиќ е во одлична форма и со одлични изданија покажа дека е правото засилување на жолто-сините од Истанбул. Во ова прекрасно видео се покажува ретроспектива низ неговата кариера и нај интересните моменти досега… Приказната не е завршена… Имено ова е уште едно одлично дело на прилепчанецот Мартин Пресилски за нашите македонски спортисти.

Играч на Арис ја урна цела конструкција на кошот (ВИДЕО)

Кошаркарот на солунски Арис, Џамел Хегинс ги остави без зборови љубителите на спортот во Грција со својот потег на куп-натпреварот против АЕК.

"Леле луѓее што направивне" емотивно се прости од националниот дрес (ВИДЕО)

Натпреварот со Словенија на Европското првенство ќе биде запишан како последен на еден од најдобрите играчи во македонската кошаркарска репрезентација Владо Илиевски.

Македонија загуби, но сепак не потклекна пред Грција (ФОТО)

„Жолто-црвените“ момци на Србиновски одлично го отворија мечот и поведоа со 7-1, но потоа, Грците направија серија од 8-0 и поведоа со 7-8. Оттогаш, па сѐ до крајот на полувремето јужниот сосед го имаше водството, а највисока предност обезбеди во седмата минута од првиот период кога водеше со 9-19.

Страница 1 од 3
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 240 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортКошарка

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3