Barkod.mk - Кодот на вистината

Фудбал

Даноски се врати од Чешка и потпиша за Победа

Крилниот напаѓач Зоран Даноски по 6 години минати во Чешка се враќа во Макеоднија и во пролетната полусезона ќе настапува за Победа, откако денеска овој фудбалер и официјално го стави потписот на договорот со прилепскиот прволигаш.

Бубоња останува во Победа уште 6 месеци

ФК Победа,ја информира јавноста дека денес претседателот Ингилизов постигна договор со тренерот Бубоња на уште 6 месеци.

Навивач на Звезда починал за време на дуелот со Келн

Победата на Црвена звезда од 1-0 во дуелот со Келн за пласман во нок-аут фазата од Лига Европа е засенета од веста дека еден навивач за време на натпреварот починал од срцев удар.

Навивачите на Келн за малку ќе убиеја дете со факел во Белград (ВИДЕО)

Фудбалерите на Црвена зведа и Келн го играат одлучувачкиот натпревар за пласман во нокаут фазата од Лигата на Европа. А, пред самиот почеток на натпреварот, навивачите на Келн фрлаа бакљи. На терен и кон приврзаниците на домаќинот, кршеа столчиња и ги фрлаа на соседната трибина.

Црногорецот Бубања се збогува со Победа ?!

Останува ли Победа без шеф на стручниот штаб, без Славољуб Бубања? Имено, како што истакнува и самиот за „Македонски спорт“, тој имал разговори со раководството на прилепчани и сѐ уште дефинитивно не се знае дали ќе ја води екипата во иднина.

Гешоски прв стрелец во есенската полусезона, Филип Најдовски со најголема минутажа

Искусниот напаѓач на ФК Победа Прилеп, се најде на првото место на листата на стрелци во есенската полусезона на клубско ниво. Гешоски за сезоната 2017/18 има одиграно 15 натпревари и постигнал 5 гола.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 166 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортФудбал

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3