Barkod.mk - Кодот на вистината

Фудбал

Свадбена фотосесија на скопскиот плоштад за време на големиот спортски настан (ФОТО)

Невеста и младоженец решија да го овековечат најубавиот ден во нивните животи, токму на плоштадот Македонија, каде течат подготовките за големиот спортски настан, одржување на Суперкупот помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед.

Роналдо „уловен“ како се шета низ хотелот „Александар Палас“ (ФОТО)

Досега невиденото обезбедување за наши услови кое го имаат фудбалскиот екипи на Реал Мадрид и на Манчестер јунајтед при денешното пристигнување во Скопје, ги оневозможи фоторепортерите да ги овековечат мегаѕвездите на двата тима, но и покрај тоа се појави фотографија

Марјана Станојковска – подготвена да го зададе почетниот удар (ФОТО)

Во пресрет на УЕФА Супер Купот помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед на 8 август во Скопје, се прават последните подготовкиза сите фанови да можат да се забавуваат и да уживаат во пријатна и еуфоричната атмосфера.

ФФМ: Забрането е да се внесе македонско знаме на Суперкупот!

Многу често при преносите од најсилните фудбалски првенства или пак од финалињата од ЛШ или УЕФА лигата можевме да забележиме македонски знамиња од навивачи што биле присутни на тие настани. Па дури и клупски знамиња од македонски екипи иако не станувало збор за натпревари на кој учествувале наши клубови.

Спектакл во Скопје: Супер КУП, Шкендија против Милан, Вардар против Фенербахче

Веднаш после извлекувањето на паровите за Лигата на шампионите во Нион, своите провитници ги добија македонските претставници во плеј-офот за Лигата на Европа, Вардар и Шкендија. Екипата на Вардар за противник го доби, турскиот гигант Фенербахче и ќе има пеколно тешка задача за пласман во групната фаза од Лигата на Европа.

Нејмар потпиша со ПСЖ: Ме привлече амбицијата на клубот

„Светците" официјално го потврдија трансферот на Нејмар, Бразилецот стави потпис на пет годишен договор и се обврза кон ПСЖ до 30. јуни 2022.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 97 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортФудбал

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3