Barkod.mk - Кодот на вистината

Фудбал

Инцидент на слободната фан зона на плоштадот Македонија (ВИДЕО)

Две момчиња предизвикаа инцидент на плоштадот Македонија. Додека сите се забавуваат во слободната фан зона полицијата мораше да интервенира и раздели две момчиња кои сакаа да започнат меѓусебна тепачка. Повеќе погледнете во видеото кое се појави на фејсбук.

Малер на годината: Холанѓанец си го заборавил билетот дома, па Супер купот ќе го гледа од кафуле

Ако има награда за најголем малер на Супер купот, со сигурност би ја добил Холанѓанецот Фил Леф. Овој пасиониран фан на Манчестер Јунајтед си го заборавил билетот дома.

Реал Мадрид на “YouTube” со МОЌНО ВИДЕО го претстави Скопје и големиот спектакл кој следува вечер

Освојувачот на Лигата на шампионите објави моќно видео на својот “Jутјуб” канал со кој ги претстави убавините на Скопје и го најави спектаклот кој следува вечерва на арената “Филип Втори”.

Бифтек и лосос – менито на фудбалерите на Манчестер пред вечерашниот меч

Штабот на Манчестер Јунајтед во Скопје немале некои специфични барања во однос на храната за фудбалерите од нивниот тим. За нив најважно било храната да е свежа и со ниска масленост.

"Мајмуните" им оддадоа почит на загинатите 10-те бранители на Карпалак

Со положување цвеќе и со поклон пред спомен обележјето во касарната „Мирче Ацев“ во Прилеп вечерва почнаа чествувањата по повод 16-годишнината од загинувањето на 10-те прилепски бранители на 8 август 2001-та на патот Скопје- Тетово кај месноста Карпалак.

БОЛИ ГЛАВА: Жешко време, а уште пожешко во ВИП ложата, еве кој се ќе биде таму (ФОТО)

Фудбалерите на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед веќе го одработија предвидениот тренинг на „Филип Втори” во пресрет на одигрувањето на Супер купот на УЕФА. Се е подготвено за големиот фудбалски спектакл во Скопје, но ако по некоја счучајност не сте на трибините за да гледате фудбал, фрлете поглед кон вип ложата, несоменно таму ќе има што да видите.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 95 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортФудбал

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3