Barkod.mk - Кодот на вистината

Фудбал

Сонот стана реалност! Роналдо му го подари дресот на скопјанецот Мартин (ФОТО)

Младото момче од Скопје, Мартин Силјановски, го доби најголемиот подарок на кој што можеше да се надева – дресот на Кристијано Роналдо со кој Португалецот настапи на Суперкупот во Скопје.

Згодна плавуша ја крена температурата на „Филип Втори“ арената (ФОТО)

Жешко е на трибините на „Филип Втори“ арената каде за неполни 15 минути ќе почне мега пресметката од европскиот Суперкуп. Трибините на нашата најголема фудбалска арена во земјава се веќе исполнети до последното место.

Моментот кога навивач влезе на теренот за време на Суперкупот (ФОТО)

Реал Мадрид славеше против Манчестер јунајтед со 2-1 на мечот од Европскиот Суперкуп кој се одигра на „Филип Втори“ арената во Скопје. Како што пренесовме со текст претходно, така овој пат со фотографии го пренесуваме немилиот настан кој за момент стави негативност на фантастичната организација на нашата земја во однос на сите аспекти на организација за Суперкупот.

Гигс: Со кој памет средбата се играше во Скопје?

Поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед и сегашна легенда на клубот, Велшанецот Рајан Гигс, ја искритикува одлуката на УЕФА Суперкупот 2017 да се игра во Скопје.

Македонско и албанско знаме прошверцувани и развиорени на Филип Втори! (ФОТО)

Неколку дена пред фудбалскиот Суперкуп, организаторот на овој спектакл преку медиумите ги информира сите што ќе присуствуваат на овој настан за забранетите работи кои не можат да се внесат на „Филип Втори“, меѓу кои беа и сите знамињата на сите држави освен на тие од каде што доаѓаат екипите на Реал Мадрид и на Манчестер јунајтед.

Иско си поигра со Јунајтед, па доби награда - МВП на Суперкупот

Шпанскиот репрезентативец Иско е прогласен за најдобар играч на Суперкупот на УЕФА кој се одржа во Скопје. „Кралевите“ ја одбранија круната преку Манчестер Јунајтед (1-2), а Иско го постигна вториот погодок на натпреварот, за 0-2.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 53 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортФудбал

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3