Barkod.mk - Кодот на вистината

Фудбал

Куче го прекина пелагониското дерби на „Могила“ (ФОТО + ВИДЕО)

Во изминатите денови очите беа вперени кон Македонија поради европскиот Суперкуп на УЕФА. Истиот беше организиран перфектно, без ниту една маана, но сепак, неговиот крај мораше да дојде и да се вратиме во нашата фудбалска реалност.

Разговор со Претседателот на ФК Победа д-р Гоце Ингилизов

1. По завршувањето на претходниот дебитантски прволигашки шампионат клупското раководство во договор со Стручниот штаб го засили тимот со цел во новата сезона клубот да има покомпетитивен состав. Дали тоа значи дека и амбициите се пораснати и одат паралелно со желбите на навивачите-атак на позициите кои носат излез во Европа?

Падна системот за купување на билети за мечот Шкендија - Милан (ФОТО)

Два часа откако Шкендија ги пушти билетите за пресметката со седумкратниот европски првак Милан на 24 август во Скопје во реванш мечот од плејофот во Лига Европа, интернет-страницата за купување на билети ја прекина продажбата.

ЕКСКЛУЗИВНО: Среќното момче со медалот од Скопје (Фото)

УЕФА Супер Купот во Скопје донесе квалитетен фудбал, потези, но и моменти за паматење. Сите оние кои беа присутни на националната арена „Филип Втори“ сигурно уште долго ќе го паметат овој настан, особено тоа важи за малото момче навивач на Манчестер Јунајтед кој на крајот на средбата доби специјален подарок, медалот на Жозе Мурињо.

Шпанците со ДРВЕНА ШТИЧКА докажуваа дека Касемиро не постигна гол од офсајд (ФОТО)

Шпанските медиуми вчера беа преполни со пофалби и позитивни критики на сметка на Реал Мадрид, освојувачот на УЕФА Суперкупот. Покрај одличната игра на теренот и тактиката на Зинедин Зидан, на комплименти наидоа и организациските активности на нашата земја, која го положи тестот со вчерашниот спектакл.

Сонот стана реалност! Роналдо му го подари дресот на скопјанецот Мартин (ФОТО)

Младото момче од Скопје, Мартин Силјановски, го доби најголемиот подарок на кој што можеше да се надева – дресот на Кристијано Роналдо со кој Португалецот настапи на Суперкупот во Скопје.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 414 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортФудбал

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3