Barkod.mk - Кодот на вистината

Фудбал

Асани никако не може да најде нов клуб, му удрија „корпа“ и од Партизани

Младиот офанзивен фудбалер Јасир Асани по само еден месец во Прилеп реши да си замине од Победа со желба да направи трансфер во странство и на големо се најавуваше негово заминување во Албанија, но на крај не испадна ништо од тоа.

Барди: Нема Албанец од Македонија кој не сака да игра за Албанија!

Македонскиот репрезентативец Енис Барди е вистински хит во Шпанија по неговото доаѓање во Леванте, па досега веќе постигна два фантастични голa во Ла Лига, а по пишувањата на албанските медиуми дека западниот сосед бил на чекор да го земе во својата селекција, Барди призна дека избрал да игра за Албанија, но никој од таму не добил шанса зошто биле незаинтересирани.

Јасир Асани го раскина договорот со Победа по само еден месец

Младиот фудбалски талент, Јасир Асани преку социјалните мрежи соопшти дека ја напушти екипата на Победа по само еден месец меѓусебна соработка. 22-годишниот фудбалер, кој настапуваше во Вардар и Шкупи, реши да си замине од Прилеп во потрага по нова дестинација.

Фудбалерите на Победа се потпишуваа на дресови за хуманитарна акција во Мелбурн Австралија

Пред почетокот на денешиот тренинг на стадионот на Могила фудбалерите на Победа ја прифатија поканата на македонскиот иселеник од Мелбурн Австралија Тони Момировски да се потпишат на дресови кои ќе бидат понудени на аукција меѓу македонците во овој австралиски град.

Шкендија уште вечерва елиминирана: Милан ја почести со шест парчиња! (ВИДЕО)

Милан покажа каква класа од екипа е во споредба со Шкендија, совладувајќи ја со импресивни 6-0 во првиот дуел од плејофот за групната фаза во Лига Европа.

Кочаман: Упативме 16-17 удари за ништо, а примивме два гола од два обиди на Вардар

Галатасарај беше елиминиран уште минатиот месец, а Фенербахче веруваме ќе биде надвор од европските купови овој месец. Турскиот гигант веќе е објект на многу критики по поразот во Скопје со 2-0, а тренерот Кочаман на прес-конференцијата не го криеше разочарувањето.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 419 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортФудбал

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3