Barkod.mk - Кодот на вистината

Фудбал

ФИФА ранг листа: Голем скок од 18 места на Македонија

Фудбалската репрезентација на Македонија направи голем напредок на новата светска ранг-листа која ФИФА ја објави денеска.

Излегоа снимки од тепачката Комити – Шверцери викендов (ВИДЕО)

Денеска пред мечот Вардар – Шкупи во центарот на Скопје имаше вистинска бркотница помеѓу двете навивачки групи. На тоа што се гледа во снимкиве, Комитите ги бркаат Шверцерите и тоа на „нивната“ страна на кејот на Вардар, а овие се повлекуваат и бегаат од кај зградата на Водовод накај Старата турска чаршија, пренесува Скопје24.мк.

Црногорецот Бубоња нов тренер на Победа

50-годишниот црногорски стратег Славољуб Бубоња е нов Шеф на Стручниот штаб на прилепскиот прволигаш Победа. Клупксото раководство во текот на денов ги финишираше преговорите со доскорешниот тренер на Морнар од Бар

Победа и Штерјовски спогодбено се разделија

По вчерашниот пораз од Работнички, втор на свој терен а вкупно трет во 6-те кола од почетокот на сезоната на Првата лига прекината е соработката на ФК Победа и досегашниот Шеф на Стручниот штаб Зоран Штерјовски.

Динамо Загреб на мета: Сакаа да го убијат Мамиќ, сега го претепаа тренерот Цвитановиќ!

Динамо Загреб лесно со 6:0 славеше против аматерскиот тим на Имбировец во Купот на Хрватска, но и покрај тоа, тренерот Марио Цвитановиќ настрада. По завршување на мечот, додека Цвитановиќ се враќал во својот дом, бил начекан од двајца маскирани напаѓачи.

ГОЛЕАДА НА МОГИЛА: Работнички со "кец во двојка" ја освои „Могилата“ и ја запиша првата овосезонска победа

Фудбалерите на Работнички во рамките на 6. коло на ПМФЛ, кое е прво вонредно оваа сезона на „Могилата“ во Прилеп со пресврт во второто полувреме славеа триумф од 2-4 (2-0), за прва победа во новиот шампионат.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 403 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортФудбал

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3