Barkod.mk - Кодот на вистината

Фудбал

МАКЕДОНИЈА СЕ ВРАЌА НА СТАРИТЕ ПАТЕКИ: Македонија 79-та на ФИФА ранг листата

Македонската фудбалска репрезентација ја победи Норвешка со 2:0 вечерва на „Филип Втори“ во Скопје во пријателски дуел, последен за оваа година. За „црвено-жолтите“ ова беше прва победа над Норвежаните во четвртиот меѓусебен натпревар.

Комити: Згрешивме што го продлабочивме јазот помеѓу Скопје и внатрешноста!

Навивачите на најтрофејниот македонски клуб Вардар, Комитите, кои за една недела со најавен спектакл ќе го прослават тридеценискиот јубилеј од формирањето во 1987 година, денеска се извинија за грешката која ја направиле за да се продлабочи јазот помеѓу Скопје и внатрешноста од Македонија, иако црвено-црните имаа(т) одгромен број на приврзаници низ градовите низ Македонија.

Бубања по триумфот над Вардар: Пресуди карактерот на фудбалерите!

Пред почетокот на денешниот тренинг, кој патем во поголем дел беше одаботен во тешки услови и при силен дожд(но и со новите ,,Јако,, шушкавци) Шефот на Стручниот штаб Славољуб Бубања им ја честиташе победата на фудбалерите.

Најава за поголеми инциденти - навивачите на Марсеј се степаа со полицијата пред дуелот со ПСЖ (ВИДЕО)

Дербито на францускиот шампионат имало и своја предигра низ улиците на Марсеј. Како што пренесуваат француските медиуми, до инцидентот дошло кога приврзаниците на домашниот клуб се пресметале со полициските службеници.

ВАРДАР НА КОЛЕНА ПРЕД ПОБЕДА: На Гачевски му тргна да ја вади топката од својот гол (ВИДЕО)

Македонскиот шампион Вардар го врза вториот последователен пораз, по оној од Реал Сосиедад во Лига Европа. Денес, „црвено-црните“ капитулираа на гостувањето во Прилеп кај Победа (1-0) во 11. коло и го запишаа вториот сезонски неуспех во ПМФЛ.

БРУКА: Комити се испотепаа меѓусебе! (ВИДЕО)

Во 20 минута од вечерашната пресметка на Националната Арена „Филип Втори“ помеѓу Вардар и Реал Сосиедад, жестока тепачка се случи на западната трибина, каде што се сместени најверните навивачи на црвено-црните, Комитите.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 94 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортФудбал

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3