Barkod.mk - Кодот на вистината

Стефан Грбовиќ е десеттото засилување на Победа

Фев 09 Напишано од  Посетено 2680 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Вечерва Победа го ангажираше десеттото засилување во зимскиот преоден рок, кој завршува на 11-тти февруари. Нов член на црвено-белите е долгогодишниот член на белградските црно-бели Стефан Грбовиќ. Станува збор за млад 23-годишен дефанзивец кој настапува на позицијата десен бек и штопер а кој во Прилеп доаѓа од српскиот прволигаш Телеоптик.

Тоа е клуб кој е филијала на белградски Партизан каде црно белите ги праќаат на калење сите свои талентирани фудбалери. Грбовиќ, кој е роден во Крагуевац, од 10-годишна возраст е член на Партизан, каде ги минал сите селекции на црно-белите а има повеќе настапи за младите селекции на Србија. Со неговиот ангажман се очекува тренерот Бубања да добие квалитет повеќе на десната дефанзивна странична линија и на цврстина и сигурност во одбранбената формација на Победа. Грбовиќ утре ќе го има свфојот прв тренинг со соиграчите-од 11 часот на теренот на Могила.

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 271 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортФудбалСтефан Грбовиќ е десеттото засилување на Победа

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3