Barkod.mk - Кодот на вистината

Јасир Асани го раскина договорот со Победа по само еден месец

Авг 21 Напишано од  Посетено 1912 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Младиот фудбалски талент, Јасир Асани преку социјалните мрежи соопшти дека ја напушти екипата на Победа по само еден месец меѓусебна соработка. 22-годишниот фудбалер, кој настапуваше во Вардар и Шкупи, реши да си замине од Прилеп во потрага по нова дестинација.

„Голема благодарност до ФК Победа од Прилеп за укажаната доверба, приемот и гостопримството за време на заеднички поминатиот период. Благодарност до управата, тренерот и фудбалерите. Се надевам дека еден ден ќе се вратам. Јас сум професионалец и ќе продолжам со надградувањето на мојата фудбалска кариера. Му посакувам успех на ФК Победа“ , напиша Асани. 

 

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 313 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортФудбалЈасир Асани го раскина договорот со Победа по само еден месец

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3