Barkod.mk - Кодот на вистината

Фудбалерите на Победа се потпишуваа на дресови за хуманитарна акција во Мелбурн Австралија

Авг 18 Напишано од  Посетено 1130 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Пред почетокот на денешиот тренинг на стадионот на Могила фудбалерите на Победа ја прифатија поканата на македонскиот иселеник од Мелбурн Австралија Тони Момировски да се потпишат на дресови кои ќе бидат понудени на аукција меѓу македонците во овој австралиски град.

Ова не е прва акција што ја организира Момировски. Во јуни организирал аукција од која со прибраните средства се искористени за набавка на медицинска опрема за Детската клиника која ќе биде доделена вол понеделник на 21-ви август. Дресовите со потписите на фудбалерите на Победа ќе бидат ставени во рамка и ќе бидат предмет на аукција меѓу македонската заедница во Мелбурн престојната есен, а прибраните средства повторно ќе бидат наменети за хуманитарни цели.

fudbaleri pobeda1

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 311 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортФудбалФудбалерите на Победа се потпишуваа на дресови за хуманитарна акција во Мелбурн Австралија

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3