Barkod.mk - Кодот на вистината

Кочаман: Упативме 16-17 удари за ништо, а примивме два гола од два обиди на Вардар

Авг 17 Напишано од  Посетено 312 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Галатасарај беше елиминиран уште минатиот месец, а Фенербахче веруваме ќе биде надвор од европските купови овој месец. Турскиот гигант веќе е објект на многу критики по поразот во Скопје со 2-0, а тренерот Кочаман на прес-конференцијата не го криеше разочарувањето.

„Целта ни беше да се вратиме со позитивен резултат пред дербито со Трабзонспор за време на викендот. Но, сега можам да кажам дека работата ни е многу потешка по овој пораз. Од првата до последната минута игравме добро, упативме 16-17 удари и 3-4 шанси, но ете овозможивме две шанси за Вардар и тие не казнија. Дефинитивно сега нашата задача е многу потешка. Мораме психички да се издигнеме и пред нашите гледачи да го поправиме впечатокот“, смета Актуј Кочаман.  

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 314 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортФудбалКочаман: Упативме 16-17 удари за ништо, а примивме два гола од два обиди на Вардар

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3