Barkod.mk - Кодот на вистината

Прекрасен погодок од слободен удар на Ибраими против Младост (ВИДЕО)

Мар 09 Напишано од  Посетено 801 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Шкендија поведе во прволигашкиот натпревар против Младост Царев Двор. Во рамките од Првата македонска лига (1МФЛ) тетовскиот клуб дојде во водство благодарение на Бесарт Ибраими со еден прекрасен гол од слободен удар во 25. минута од средбата.

Голот можете да го погледнете на видео записот:

 
Shkendija - Mladost , Ibraimi 1 - 0

HT | Shkëndija v Mladost C.D. 1:0Goli i Besart Ibraimit nga gjuajtja e lirë në minutën e 25' të ndeshjes.#matchday #LPFM #SHKËvMLD #forcaShkëndija #mbitëgjitha

Posted by KF Shkëndija on Wednesday, 9 March 2016

 

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

Inactive User

Account is not active!

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 173 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортФудбалПрекрасен погодок од слободен удар на Ибраими против Младост (ВИДЕО)

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3