Barkod.mk - Кодот на вистината

Фудбал

Крчмаревиќ ќе го наследи Бубања на клупата на Победа

По денешниот состанок со клупското раководство досегашнот Шеф на Стручниот Штаб на Победа Славољуб Бубања, поради здравствени причини се повлече од функцијата, а клубот за негов наследник утре ќе го официјализира ангажманот на 53-годишниот српски стратег Слободан Крчмаревиќ.

ФК Победа ги претстави новите засилувања на денешниот прес

Прес конференција во ФК Победа АД Со 19-тото коло и дуелот со Пелистер во Турново утре ФК Победа АД ја започнува пролетната полусезона во шампионатот 2017/2018 на Првата лига.

Голманот и капитенот на ФК Победа, Давор Талески потпиша за финска Хонка

Доскорешниот капитен и прв чувар на мрежата на ФК Победа АД Давор Талески кариерата ја продолжува во Финска. Откако од непознати причини не успеа неговиот трансфер во Лахти, веднаш го контактирале челниците на повратникот во Првата финска лига Хонка. Дговорот е постигнат и потпишан на една година, со можност за продолжување на уште една година.

Стефан Грбовиќ е десеттото засилување на Победа

Вечерва Победа го ангажираше десеттото засилување во зимскиот преоден рок, кој завршува на 11-тти февруари. Нов член на црвено-белите е долгогодишниот член на белградските црно-бели Стефан Грбовиќ. Станува збор за млад 23-годишен дефанзивец кој настапува на позицијата десен бек и штопер а кој во Прилеп доаѓа од српскиот прволигаш Телеоптик.

Бразилецот Лукас Силва Сантос Жуниор ја избра Победа пред нишки Раднички

Прилепска Победа денес го обезбеди потписот и документацијата за младиот 22 годишен офанизвец Лукас Силва Сантос Жуниор. Тој синоќа пристигна во Прилеп, утрово го одработи првиот треннг, го потпиша договорот со Победа а попладнево со своите нови соиграчи го одработи и првиот тренинг во новиот клуб.

Даноски се врати од Чешка и потпиша за Победа

Крилниот напаѓач Зоран Даноски по 6 години минати во Чешка се враќа во Макеоднија и во пролетната полусезона ќе настапува за Победа, откако денеска овој фудбалер и официјално го стави потписот на договорот со прилепскиот прволигаш.

Страница 1 од 88
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 162 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортФудбал

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3