Barkod.mk - Кодот на вистината

Други спортови

ФК Прилеп Сити vs ФК Галичани - 4 МФЛ Б (ФОТО)

ФК Прилеп Сити vs ФК Галичани - 4 МФЛ Б (ФОТО). Прекин на натпреварот при водство на ФК Прилеп Сити. Натпреварот заврши со 2:0, и се играше на стадионот "Могила" - Прилеп.

Тасески и Шапуриќ од Максам фајт победија на ММА турнирот во Белград

Борците на Максам Фајт имаа добар настап на ММА турнирот „Теогенс изазов 5“во Белград, Србија, забележаа две победи е еден пораз.

Маја Дејкоска освои бронза на 31-то светско воено првенство во борење

Маја Дејкоска освои бронза на 31-то светско воено првенство во борење. Македонија и АРМ го добија првиот медал на 31. светско воено првенство во борење! Честитки Mаја Дејкоска!

Бојан Владов: Секој спорт е добредојден за младите, треба да се најде вистинскиот

Во Баркод.мк имавме можност да добиеме неколку одговори од младиот и успешен одбојкар Бојан Владов, како и колку се исплаќа целата упорност може да видеме од неговите одговори. Според него нема големо достигнување без голема љубов и труд вложени кон она што го работиме.

Интервју со Маја Дејкоска една од најталентираните борачки во "БК 7 МАЈ"

Маја Дејкоска од БК „7 Мај“ – од Прилеп ќе ги брани боите на Македонија и на АРМ на Светското армиско првенство во борење од 19 до 25 септември во Скопје. Во Баркод.мк имавме можност да добиеме неколку одговори од младата и успешна борачка Маја Дејкоска.Според неа нема големо достигнување без голема љубов и труд вложени кон она што го работиме.

Боксерската легенда Мухамед Али почина на 74 години

Мухамед Али почина на 74 години, изјави потпаролот на семејството. Поранешниот светски боксерски шампион во тешка категорија и воедно еден од најпознатите спортисти во светот, почина во болница во градот Феникс, Аризона откако беше примен во четвртокот.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 214 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортДруги спортови

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3