Barkod.mk - Кодот на вистината

Други спортови

Нападнат Новак Ѓоковиќ

После изјавата на популарниот Српски тенисер Новак Ѓоковиќ со извесна политичка конотација за Српски Курир “ Мораме да го вратиме идентитетот на Српскиот народ “

СРАМОТА: За историскиот успех на одбојкарите награда ВИВА сокови

Македонскиот одбојкарски репрезентативец Ѓоко Јосифов повторно го истакна разочарувањето од третманот што го има националната селекција. Одбојкарите денеска беа примени во Агенцијата за млади и спорт, но без конкретна награда за големиот успех и второто место во Европската лига.

Федерер тешко го поднесе поразот, Ноле и Јелена беа во ходникот, а потоа ... (ВИДЕО)

Некој сепак мора да изгуби на Вимболдон, но изгледа дека поразот  тешко го поднесе Федерер. Додека Ноле и Јелена беа заедно во ходникот и славеа за победата, Федерер помина покрај нив и кога се очекуваше да застане и да се поздрави со Јелена и да честита за победата, тој само ги одмина двајцата без да речи ниту еден збор.

Гола жена влета на теренот, редарите касно реагираа (Видео)

На рагби дуелот меѓу селекциите на Аргентина и Нов Зеланд гола девојка влета на теренот и ги избезуми редарите кои се сторија се да ја сопрат.Девојката со име Роуз Купа си ја остварила желбата и без алишта истрчала на рагби дуелот, го привлекла вниманието на сите присутни, а изнудила радост и кај редарите кои дури почнаа да ја гушкаат.

Грешна одлука на тениски судија што го насмеа светот

Ерани изведе еден добар сервис против Јанин Викмеер, што белгиската тенисерка не го врати добро. Во тој период главниот судија викна „аут“.

Судијата не се снајде најдобро со градникот на Јелена Јанковиќ

Јелена Јанковиќ имаше мал проблем со гардеробата во Монтреал кога нејзиниот градник се "отвори" за време на тежок меч против Слоан Стивенс. Имено на помош веднаш дојде судијата, но не се снајде баш најдобро, па помошта Јелена ја добри од една госпоѓа од публиката. Целиот настан беше исвиркан од страна на публиката.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 164 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортДруги спортови

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3