Barkod.mk - Кодот на вистината

Други спортови

Македонско цунами ја тресе Германија: Кристијан Воденски е „Спортист на годината 2015“ во Германија!

GFN вака го опишува изборот на Воденски: „Тоа што се случи во нашиот избор за спортист на годината беше како земјотрес. Откако фаворитот Азис Караоглу во првите два дена од гласањето поведе пред Дениз Илбај

Интервју за Barkod.mk со Кристијан Воденски: "Најдобар млад спортист за 2015" - Германија круна на сите мои успеси

Barkod.mk имаше ексклузивна можност да добие неколку одговори од младиот и успешен фајтер Кристијан Воденски, како и колку се исплаќа целата упорност може да видеме од неговите одговори. Според него нема големо достигнување без голема љубов и труд вложени кон она што го работиме.

СКАНДАЛОЗНО: Фјури го фрли шампионскиот ИБФ појас во ВЦ-шолја! (ФОТО)

На Тајсон Фјури му беше одземена неговата ИБФ титула на нецели две недели по освојувањето, тој бурно реагираше и го фрли појасот во ВЦ-шолја.

НЕВЕРОЈАТНО: Погледнете што прави младиот спортист (ВИДЕО)

Додека некои луѓе во САД постојано јадат брза храна и имаат проблем со одењето, постојат луѓе кои што со инзворедна техника успеале да ја усогласат тежината и да прават склекови на една рака дури и во зимски услови. Во продолжение погледнете каква мајсторија прави младиот спортист.

Женски ултимејт фајт со многу адреналин (ВИДЕО)

Битката меѓу Ронда Роуси и Холи Холм, една од најжестоките женски борби.Рај за очите на њубителите на женски ултимејт фајт. УЖИВАЈТЕ.

Урнебесно: Сумо борачи во трка на 100 метри! (ВИДЕО)

Судир на титаните се случи во Јапонија каде три сумо борачи се натпреваруваа во трка на 100 метри. И покрај нивната тежина од околу 200 килограми, сумо борачите изненадивачи „брзо“ трчаа, па на крајот одлучи фото-финиш. Погледнете!

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 154 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортДруги спортови

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3