Barkod.mk - Кодот на вистината
WWW.BARKOD.MK

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Метеорлогот Костадин уште еднаш ја повикува Македонија да сe помогне на еден прекрасен човек кој за некого ќе значи живот. Костадин не само што се занимава со временски прогнози туку има премногу пати организирано хуминитарнии цели за помош на немоќните луѓе.

Како што и самиот за себе вели, Костадин Павлов е млад и амбициозен валандовчанец на кого голема пасија му е метеорологијата. Костадин заедно на својот нов метеоролошки медиум MKmeteo.mk

Прес конференција во ФК Победа АД Со 19-тото коло и дуелот со Пелистер во Турново утре ФК Победа АД ја започнува пролетната полусезона во шампионатот 2017/2018 на Првата лига.

Доскорешниот капитен и прв чувар на мрежата на ФК Победа АД Давор Талески кариерата ја продолжува во Финска. Откако од непознати причини не успеа неговиот трансфер во Лахти, веднаш го контактирале челниците на повратникот во Првата финска лига Хонка. Дговорот е постигнат и потпишан на една година, со можност за продолжување на уште една година.

Вечерва Победа го ангажираше десеттото засилување во зимскиот преоден рок, кој завршува на 11-тти февруари. Нов член на црвено-белите е долгогодишниот член на белградските црно-бели Стефан Грбовиќ. Станува збор за млад 23-годишен дефанзивец кој настапува на позицијата десен бек и штопер а кој во Прилеп доаѓа од српскиот прволигаш Телеоптик.

Прилепска Победа денес го обезбеди потписот и документацијата за младиот 22 годишен офанизвец Лукас Силва Сантос Жуниор. Тој синоќа пристигна во Прилеп, утрово го одработи првиот треннг, го потпиша договорот со Победа а попладнево со своите нови соиграчи го одработи и првиот тренинг во новиот клуб.

Страница 1 од 242
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 190 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3