Barkod.mk - Кодот на вистината

Би ставиле ли дома календар со рагбистки, како се борат, вежбаат и се тушираат - голи! (ФОТО+ВИДЕО)

Сеп 29 Напишано од  Посетено 21041 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Сега е период на подготвување на новите календари, за 2018 година, а еден од оние кои ќе се паметат е календарот со голи рагбистки!

Станува збор за фондација, која собира средства за различни добротворни цели. Најмиле рагбистки, кои прават сè што нормално прават за време и по тренинг, но само - голи! Носат само штуцни и копачки и така тренираат, се борат, дури и се тушираат заедно.

Покрај тоа што ќе се соберат пари од календарите, целта е и да се развие свеста за сè помасовното присутсво на жените во спортот. Календарот ќе чини 10 фунти и уште три месеци пред да дојде 2018 година е хит.

 

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 262 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортДруги спортовиБи ставиле ли дома календар со рагбистки, како се борат, вежбаат и се тушираат - голи! (ФОТО+ВИДЕО)

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3