Barkod.mk - Кодот на вистината

Нова победа за „Спартанците“, Македонија ја „преслуша“ Албанија

Јун 17 Напишано од  Посетено 8444 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Одбојкарите на Македонија издвојуваа нов триумф во Европската лига, вечерва со 3-0 во сетови славеа против Албанија

Два од два за „Спартанците“ на првиот турнир од Европската лига кој се игра во Скопје.Откако вчера рутински славеа над Азербејџан, македонските одбојкари стигнаа до победа од 3-0 против Албанија.Првиот сет беше неизвесен и изедначен, на крајот „Црвено-жолтите“ го добија со 25-21.

Во вториот сет Македонија одигра далеку подобро, па без проблеми го реши во своја корист со 25-16.Албанија пружи силен отпор во третиот сет, гостите имаа водство по првиот технички тајмаут, но „Спартанците“ се вратија и со пресврт го добија третиот сет 25-22.Со оваа победа, Македонија е прва во Групата А со 6 бода.

Турнирот ќе го затвориме утре со дуелот против Шведска кој се игра во 19.30 часот.

 

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 256 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортДруги спортовиНова победа за „Спартанците“, Македонија ја „преслуша“ Албанија

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3