Barkod.mk - Кодот на вистината

Сања Цветкоска успешна прилепска каратистка од СОУ "Ѓорче Петров" - Прилеп

Дек 21 Напишано од  Посетено 8621 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

Сања Цветкоска ученичка во СОУ Ѓорче Петров – Прилеп, не само што реди петки во дневникот туку и се збогатува со медали и пехари во категоријата кадетки. Со наследните гени на татко и’, изведува подвизи на татамите.

На државниот натпревар во Скопје меѓу 14 натпреварувачи го освои 2 место каде што во финалето беше поразена со 3:2. Тоа беше карта за балканското првенство во Сараево, Босна и Херцеговина каде што ја претставуваше Македонија во тимот за борби заедно со Морина, Милева и Петровска. Ги победија екипите на Бугарија и Србија со 3:0, а додека во финалето загубија од Хрватска со 2:0 при што го освоија второто место од вкупно 10 тимови.

Sanja Cvetkoska 3 1024x576

Покрај учеството во борби екипно, учествуваше и во борби поединечно. Имаше вкупно 4 борби. Првата ја загуби од претставничка од Босна и Херцеговина со 0:1 но подоцна во репасаж борбата за трето место ги победи претставничките од Србија и Хрватска, но повторно загуби од Босанката за да на крајот го освои 5 место на Балканското првенство од вкупно 27 натпреварувачи. СОУ „Ѓорче Петров“- Прилеп се гордее со ваквите ученици и секогаш ќе ја дава поддршката со цел промовирање на ученичките активности и надвор од воспитно-образовниот процес.

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 239 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортДруги спортовиСања Цветкоска успешна прилепска каратистка од СОУ "Ѓорче Петров" - Прилеп

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3