Barkod.mk - Кодот на вистината

Дарко Чатлески и неговите борци се вратија со медал од "Ноќ на новите таленти" во Белгија

Дек 04 Напишано од  Посетено 7560 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

На 03.12.2016 во градот Гент во Белгија се одржа кик бокс гала по наслов НОЌ НА НОВИТЕ ТАЛЕНТИ. Учество зедоја повеќе клубови од Белгија а од Македонија учествуваше кик бокс клубот Шампион од Прилеп под водство на тренерот Дарко Чатлески.

Од Шампион учествуваа тројца борци против борци од Белгија.

Резултати :

1. -56 kg.Trajce Ilioski (Tem Chatleski) vs. Ilyase Jmida (Team Trooi) 1:2

2. -42kg. Martin Aleksoski (Team Chatleski) vs. Kayra (Team Mac) 1:2

3. -61 kg. Bojan Stanojoski (Team Chatleski ) vs. Zabiullah Azimi (Team Bushidos) 3:0

Прв настапи Трајче Илиоски. Борбата беше жестока , од првата рунда до крајот на борбата непрекинато се разменуваја удари со раце и нозе. Одлуката беше тешка за судиите каде што на крајот го прогласија белгискиот борец за победник со резултат 2:1 . Втор настапи Мартин Алексоски. Нашиот борец од првата до третата рунда беше надмоќен над белгискиот борец со комбинација на рачна и ножна техника.

belgija5

На крајот одлуката на судиите 2:1 за белгискиот борец ги изненади сите присутни во салата и со исвиркивање го покажаа револтот за неправедната одлука на судиите. Трет настапи Бојан Станојоски. Три рунди тактички и технички и со чисти и прецизни удари водеше нашиот борец . После добро завршената работа во рингот со резултат 3:0 победата беше доделена на нашиот Бојан Станојоски.

Презадовплен сум од настапот на нашите борци. Со макотрпна работа и тешки тренинзи докажавме дека можеме да се носиме со европските борци и со успех да ја представуваме нашата Република Македонија.

belgija

 

На секое влегување и излегување од рингот со нашите борци бевме поздравувани од водителот на настанот со зборовите Поздрав За Македонските Борци. Тоа е голема работа за нас и мене како тренер и представник на тимот. Со овој настан завршуваме за оваа година во кик боксот и ќе договарам борби за наредната 2017 година.

Сега сме фокусирани на државното првенство во бокс што ќе се одржи во битола на 09-10.11.2016 година. Ќе настапиме со три боксери.

 

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 185 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортДруги спортовиДарко Чатлески и неговите борци се вратија со медал од "Ноќ на новите таленти" во Белгија

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3