Barkod.mk - Кодот на вистината

Дарко Чатлески и неговите борци се вратија со медал од "Fighters Glory" во Холандија

Окт 25 Напишано од  Посетено 8623 пати

Оценете ја оваа вест
(0 гласови)

На 22.10.2016 во Драхтен, Холандија се одржа таи бокс настан под наслов „FIGHTERS GLORY“ организиран на највисоко ниво. Учествуваа многу клубови од Холандија со околу 40 борби. Главни личности и тренери на настанот беа Семи Шилц и Петер Артс добро познатите Шампиони во К-1.

На овој настан учествуваа 2 борци од Македонија од Кик Бокс Клубот ШАМПИОН – Прилеп ТИМ ЧАТЛЕСКИ во кадетска конкуренција до 15 години: Трајче Илиоски(Team Chatleski)против Мухамед Хазар(Team Shamar) и Бојан Станојоски(Team Chatleski) против Јарник Вос ( Mejiro Gym).

catleski 4

 

Трајче Илиоски покажа добра борба. 3 рунди равноправна борба со размена на удари со рака и нога ја дигнаа публиката на нозе. Во одредени моменти Мухамед задаваше удари со колено. На прогласувањето за победник прво му беше крената раката на нашиот борец и во секунда се смени одлуката 2:1 за Мухамед Хазар. Бојан Станојоски беше цели 3 рунди надмојќен над Јарник Вос. Бојан доминираше со рачна техника и удари со колена каде противникот беше повеќе пати на подот. Со едногласна одлука 3:0 победи нашиот борец Бојан Станојоски.

catleski 3

 

- Ова е голем резултат за моите борци, а воедно и за мене и нашиот клуб. Голем успех направивме. Во Холандија да се покажат равноправни борби и да се победи е голем успех за Македонија, Прилеп и за мене. Организаторите задоволни од нашиот настап. Преговарам за идни настапи.

catleski 2

Честитки имавме од Петер Артс и Семи Шилц и рекоа дека се изненадени дека има вакви борци од Македонија. Следен настап ќе биде во Белгија. – истакна инструкторот Дарко Чатлески.

loading...

СЛЕДЕТЕ НЕ/ КЛИКНЕТЕ ЛАЈК НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФЕЈСБУК FAN PAGE

WWW.BARKOD.MK

Баркод.мк - Најсвеж македонски веб портал. Место каде што можете да се информирате скоро од секоја област. Како портал активно постои од Јули 2014 година.

Медија

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 265 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортДруги спортовиДарко Чатлески и неговите борци се вратија со медал од "Fighters Glory" во Холандија

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3