Barkod.mk - Кодот на вистината

Други спортови

Би ставиле ли дома календар со рагбистки, како се борат, вежбаат и се тушираат - голи! (ФОТО+ВИДЕО)

Сега е период на подготвување на новите календари, за 2018 година, а еден од оние кои ќе се паметат е календарот со голи рагбистки!

Нова победа за „Спартанците“, Македонија ја „преслуша“ Албанија

Одбојкарите на Македонија издвојуваа нов триумф во Европската лига, вечерва со 3-0 во сетови славеа против Албанија

Maja Дејкоска номинирана за млада спортистка на годината, во конкуренција со Лина Ѓорческа, Сара Ристовска, Моника Пендаровска

Една од најдобрите борачки во Македонија, прилепчанката Маја Дејкоска е номинирана за млада спортистка на годината од страна на Агенцијата за млади и спорт за 2016 година. Дејкоска е во конкуренција со најдобрите спортисти во Македонија Кире Лазаров (ракомет), Емил Павлов (карате), Томи Стефановски (пливање), Лина Ѓорческа(тенис), Моника Пендаровска (карате).

Сања Цветкоска успешна прилепска каратистка од СОУ "Ѓорче Петров" - Прилеп

Сања Цветкоска ученичка во СОУ Ѓорче Петров – Прилеп, не само што реди петки во дневникот туку и се збогатува со медали и пехари во категоријата кадетки. Со наследните гени на татко и’, изведува подвизи на татамите.

Дарко Чатлески и неговите борци се вратија со медал од "Ноќ на новите таленти" во Белгија

На 03.12.2016 во градот Гент во Белгија се одржа кик бокс гала по наслов НОЌ НА НОВИТЕ ТАЛЕНТИ. Учество зедоја повеќе клубови од Белгија а од Македонија учествуваше кик бокс клубот Шампион од Прилеп под водство на тренерот Дарко Чатлески.

Дарко Чатлески и неговите борци се вратија со медал од "Fighters Glory" во Холандија

На 22.10.2016 во Драхтен, Холандија се одржа таи бокс настан под наслов „FIGHTERS GLORY“ организиран на највисоко ниво. Учествуваа многу клубови од Холандија со околу 40 борби. Главни личности и тренери на настанот беа Семи Шилц и Петер Артс добро познатите Шампиони во К-1.

Страница 1 од 5
Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 200 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeСпортДруги спортови

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3