Barkod.mk - Кодот на вистината

Шоу бизнис

ЕКСКЛУЗИВНО: Рада Манојловиќ на Пивофест 2016 од 14 до 17 Јули во Прилеп

Во очекување на официјалните информации за музичката програма и пиварите кои ќе бидат присутни на четинаринаесеттото издание на фестивалот на пивото и скарата во Прилеп, она што е објавено на официјалната веб страна се датумите за годинешната манифестација која што ќе се одржи од 14-ти до 17-јули.

Познати уште две звучни имиња кои ќе настапат на ПИВО ФЕСТ 2016

Освен познатата балканска ѕвезда Аца Лукас кој и официјално го потврди својот настап, на овогодинешниот фестивал на скарата и пивото во Прилеп, ќе настапи и македонското девојче Каролина Гочева и Хари Мата Хари.

Амадеус Бенд најавуваат спектакал во Прилеп

Амадеус Бенд (AMADEUS BAND) најавуваат спектакал во градот под Марковите кули, Прилеп. Амадеус Бенд по трет пат ќе гостуваат во Прилеп.

14 -17 ЈУЛИ ПИВО ФЕСТ ВО ПРИЛЕП

Од 14 до 17 јули ќе се оддржи овогодинешниот фестивал на пивото „Пивофест 2016“. И за овој 14. по ред „Пивофест“, повелете на добра забава, музика и скара.

Музичкиот фестивал „ГИМФЕСТ“ по шести пат во Прилеп

Прилепската Гимназија „Мирче Ацев“ и оваа година по шести пат на 22-ри април, петок во Центарот за култура „ Марко Цепенков“ се организира големиот музички фестивал Гимфест 2016.

ЕКСКЛУЗИВНО: Евровизиската песна на Калиопи -Дона

Нежната балада Дона која ќе ја изведува популарната Македонска поп пејачка Калиопи ќе биде песната со која Калиопи ќе ја претставува оваа година Македонија на популарното музичко шоу Евросонг кој оваа година ќе се одржи во Стокхолм.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 98 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeШоуБиз

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3