Barkod.mk - Кодот на вистината

Шоу бизнис

Bang la Decks – светски познатото ДиЏеј дуо на подиумот на Пивофест 2016 во Прилеп

Оваа година фестивалот на пивото - Пивофест 2016 Прилеп ќе биде збогатен со забава на светски познатото диџеј дуо Bang la Decks.Bang la Decks се може најголемото име во данс музиката кое се појавило на фестивалот на пивото во Прилеп. Дуото е познато по нивните хитови “Utopia” , “Zouka” , “Kuedon”.

ШЛАГ НА ТОРТАТА: "Све још мирише на нју", "Јесен у мени" на финалната вечер на Пивофест 2016

Полека но сигурно организаторите на Пивофест2016 ја склопуваат конечната листа на изведувачи. Овогодинешниот Пивофест 2016 се очекува да ги сруши сите рекорди на посетеност. Сепак, за финале треба да е најдобро, па така за прекрасната забава на финалето на Пивофест 2016 ќе се погрижат Fly Project и Парни Ваљак.

ЕКСКЛУЗИВНО: Фантастичните Fly Project учесници на Пивофест 2016

Овогодинешниот Пивофест ќе трае од 14-ти до 17-ти јули и ќе биде уште поспектакуларен и попосетен од минатогодишните. Организаторите сеуште ја немаат откриено целосната програма за фестивалот, но ветуваат огромни изненадувања и пред се добра забава за сите посетители.

Barkod.mk дознава: TROPICO BAND ќе ја грее атмосферата на Пивофест 2016

Овогодинешниот Пивофест ќе трае од 14-ти до 17-ти јули и ќе биде уште поспектакуларен и попосетен од минатогодишните. Организаторите сеуште ја немаат откриено целосната програма за фестивалот, но ветуваат огромни изненадувања и пред се добра забава за сите посетители.

Најновите имиња за Пиво фест 2016 Прилеп‏

Овогодинешниот Пивофест ќе трае од 14-ти до 17-ти јули и ќе биде уште поспектакуларен и попосетен од минатогодишните. Организаторите сеуште ја немаат откриено целосната програма за фестивалот, но ветуваат огромни изненадувања и пред се добра забава за сите посетители.

ЕКСКЛУЗИВНО: Еден од најпознатите Македонски бендови учесник на Пивофест 2016

Освен познатата балканска ѕвезда Аца Лукас кој и официјално го потврди својот настап, на овогодинешниот фестивал на скарата и пивото во Прилеп, ќе настапи и македонското девојче Каролина Гочева, Хари Мата Хари, Рада Манојловиќ, Barkod.mk ексклузивно дознава дека ќе настапат и

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 58 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeШоуБиз

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3