Barkod.mk - Кодот на вистината

Шоу бизнис

Тудор: "Не сме дојдени тука да направиме концерт, тука сме да направиме голема забава"

Денес беше официјалното отварање на "Пиво Фест 2016". За разлика од минатата година, на овогодишниот официјален прес покрај водителите, атрактивната Марјана Станојковска  и Жаре Димитриоски присутни беа и ѕвездите на вечерта Fly Project.

СЕ БАРА МЕСТО ПОВЕЌЕ: Над 400.000 луѓе ќе го посетат „Пивофест 2016“

Прилеп е подготвен за почетокот на 14-тото издание на најголемата и најмасовна манифестација во земјава – Фестивалот на пивото и скарата „Пивофест“.

,, Душа се кине не оди сине " е новата песна на младиот фолк пеач Христијан Стојоски

Христијан е млад и талентиран музичар кој ја сака и негува македонската народна песна. Тој е член во групата ,, Елшански мерак јуниор " живее во Охрид, а ова е негова втора снимена песна.

Официјалната програма за Пивофест 2016

Прилеп е подготвен за одржување на 14-тиот фестивал на „Пиво фест 2016“ што ќе се одржи од 14 до 17 јули. И оваа година се очекуваат над 350.000 посетители на четирите фестивалски вечери од земјава и од Балканот.

ПРИЛЕП ПОДГОТВЕН ЗА УШТЕ ЕДНО ИЗДАНИЕ НА „ПИВОФЕСТ“

Прилеп е подготвен за одржување на 14-тиот фестивал на „Пиво фест 2016“ што ќе се одржи од 14 до 17 јули. И оваа година се очекуваат над 350.000 посетители на четирите фестивалски вечери од земјава и од Балканот.

Фестивал на пивото и скарата - Пивофест 2016 Прилеп

Овогодинешниот Фестивал на пиво ќе претставува вистинско задоволство за сите посетители. Се повеќе се познати имињата на настапувачите кои ќе допринесат за што помасовен број на гости и пожешка атмосвера на 14-тиот фестивал на пивото и скарата.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 57 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeШоуБиз

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3