Barkod.mk - Кодот на вистината

Шоу бизнис

Уникатна порака од Аца Лукас до полицијата (ФОТО)

Прилеп е преплавен од народ настапите на Миле Кузманоски, Радмила Манојлович и Аца Лукас направија бура од прекрасна атмосфера, публика од сите генерации, многу испиено пиво и изедени тони скара. Пиво фест, еден и еднинствен!

Аца Лукас  собра повеќе од 100.000 во Прилеп

Повеќе од 100.000  посетители се присутни вечерва на 14-тиот по ред Пиво фест 2016.

Рада ќе го загрева, а со Аца ќе кулминира Пивофест 2016

Големата журка со големиот  број на посетители мина во уште поголемо расположение. Разладени  од дождот но и од пивото забавата траеше до два по полноќ.Атмосверата придонесе Хари Мата Хари, Бангла Декс и Каролина Гочева да пеат повеќе од планираното.

ПИВОФЕСТ 2016 втора вечер: Aнтонија се натпеа и со Хари Мата Хари

Антонија Гиговска, која стигна до финалето на „Пинкови ѕвездички“, беше изненадување на вечерта на синоќешниот „Пивофест“.

ПИВОФЕСТ 2016 прва вечер: Жешките романски танчерки го запалија Прилеп

Финишот на првата фестивалска вечер на “Пиво Фест 2016” го приредија гостите од Романија “Fly Project”, а нивната придружба, двете аткрактивни танчарки, го запалија Прилеп.

Во Прилеп сите гледаа во овие сандали (ФОТО)

Сите погледи денеска прво беа свртени кон пејачот на романската група „Флај проџект“, кои вечерва настапуваат на 14. по ред „Пивофест“.

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomVision.Com
  • ЛУД СПОРТ

  • ТОП ЦУЦКА

Присутни гости

Имаме присутни 57 гости и нема членови

Фејсбук 'FAN PAGE'

HomeШоуБиз

Пријатели и Пријателки


sportskimkNEWLadMediaLogopl-logo-v3